Płyny po piaskowniu

ZABEZPIECZENIE SZKŁA PIASKOWANEGO

Stosowanie szkła piaskowanego często budzi obawy użytkowników przed trudno usuwalnymi zabrudzeniami – odciskami palców, zanieczyszczeniami atmosferycznymi, tłuszczem kuchennym. Wszystkie one powstają w wyniku zwiększonej przyczepności do powierzchni piaskowanej, która jest bardzo porowata.

Idealnym rozwiązaniem jest zatem pokrycie powierzchni piaskowanej uszlachetniającym płynem Decra Guard. Dzięki jego zastosowaniu uzyskuje się efekt teflonu, który wypełnia bruzdki a tym samym tworzy ochronną powłokę. Szkło pokryte tym specyfikiem staje się łatwiejsze w codziennym utrzymaniu.

Jednocześnie płyn Decra Guard sprawia, że powierzchnia matowa staje się idealnie gładka o odcieniu zbliżonym do szkła typu satinato.

Stosowanie środka uszlachetniającego nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, gdyż jest to środek jednofazowy. W porównaniu z innymi płynami tego typu konkuruje nie tylko ceną, ale i wydajnością. Dotychczas dostępne na rynku środki uszlachetniające charakteryzowały się wieloetapowością powlekania – stosowanie Decra Guard gwarantuje szybkość i komfort pracy.

Przed przystąpieniem do powlekania należy tylko dokładnie umyć szkło i upewnić się, że nie ma żadnych zabrudzeń i pyłu. Decra Guard nanosi się przy użyciu rozpylacza, z odległości ok. 20-30 cm, a następnie przy użyciu czystej szmatki (bez kłaczków) poleruje aż do całkowitego wyschnięcia. Litr płynu Decra Guard wystarcza na pokrycie około 38 m2 powierzchni piaskowanej. Dostępny jest w opakowaniach 0,5l, 1l, 5l. Ogromną zaletą tego środka jest prawie całkowita bezwonność.