Folie witrażowe

Folie samoprzylepne dostępne są w arkuszach o wymiarach 660 mm x 460 mm. W stałej ofercie znajduje się bardzo bogata gama kolorystyczna folii, zarówno jednolitych, z efektami, jak również teksturowych (imitujących piaskowanie, szkło mrożone, czy popękane szkło). Oferta uzupełniona jest również o gotowe motywy kwiatowe.

Bazując wyłącznie na błonie poliestrowej o najwyższej jakości, produkowanej w oparciu o aktualny stan wiedzy w zakresie filtrów ultrafioletowych oraz zastosowaniu barwników o ustalonej trwałości, firma Decra Led produkuje folię, która spełnia najwyższe normy jakościowe.

ZOBACZ FOLIE W NASZEJ OFERCIE

 UWAGA:

Podejmowane są wszelkie wysiłki, aby zapewnić dobrą reprodukcję kolorów, ale ze względu na ograniczenia w drukowaniu i przetwarzaniu kolorów, kolory /odcienie mogą się od siebie nieco różnić. Folie marmurkowe są wytwarzane ręcznie, poprzez dodawanie różnych barwników do koloru podstawowego. Ze względu na tę technikę wytwarzania żadne dwa arkusze folii nie będą identyczne.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA 

Podstawą kolorowej folii witrażowej jest samoprzylepny nośnik Mylar TM firmy Dupont Company. Materiał ten zachowuje swoją formę i jest wysoce przezroczysty, gdy postępuje się z nim w odpowiedni sposób. Środek barwiący folii nie traci swojej barwy i jest doskonale odporny na wilgoć, rozpuszczalniki, detergenty itd. Folie witrażowe Decra Led poddawane były próbom, podczas których sztucznie postarzono kolorową powierzchnię folii w "Komorze Sztucznego Starzenia Xenon”, aby zbadać trwałość wybarwienia. Wyniki oceniono stosując skalę Blanwolla od 1 do 8, zgodnie z wymogami technicznymi DIN 16525 (DIN jest to wykaz niemieckich norm przemysłowych). Wszystkie kolory otrzymały wartość od 7 do 8 w warunkach bezpośredniego promieniowania UV i przy jednoczesnym postarzaniu na wilgotno. Poza tym folia jest uszczelniona przy pomocy protektora powierzchni. Ten dodatkowy laminat pochłania do 90% naturalnego promieniowania UV, w zależności od stopnia szerokości geograficznej, zanim światło dotrze do rzeczywistego barwnika. Jako że ten sam filtr UV został zespolony z nośnikiem Mylar TM, wybarwienie zostało w bezpieczny sposób uszczelnione i zabezpieczone przed działaniem wpływów zewnętrznych. Dalsze zalety uszczelniania powierzchni to połysk szkła i wiarygodne zabezpieczenie koloru przed zadrapaniami lub uszkodzeniami, środkami do czyszczenia szkła itd.

STOSOWANIE

Łączne stosowanie folii witrażowych Decra Glow i samoprzylepnych taśm ołowianych Decra - Led dało pomyślne wyniki w czasie prób zgodnie z przepisami normy BS 5713 pod względem wymogów UV. Folię Decra Glow można stosować do pojedynczego i podwójnego szklenia. W przypadku szklenia pojedynczego zaleca się, aby folia była nakładana od strony pomieszczenia i na hermetycznie uszczelnione jednostki, we wnęce zewnętrznej szyby.

GWARANCJA

Producent folii witrażowych - North Western Lead Co. (Hyde) gwarantuje, że utrata wybarwienia folii Decra Glow nie będzie wyższa niż 10% jej pierwotnej gęstości w okresie 10 lat (ograniczenie stanowi jedynie wymiana folii i ołowiu), jeśli zostanie odpowiednio nałożona na podwójnie szklone elementy, wytworzone zgodnie z normami BS 5713. Ze względu na możliwości niesprzyjającego oddziaływania w przypadku pojedynczego szklenia gwarancja nie ma zastosowania. Powyższe informacje i sugestie zostały przygotowane na podstawie naszej najlepszej wiedzy i podane w dobrej wierze. Nie będziemy ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek nieścisłości niniejszych informacji, ani za niewłaściwe zastosowanie folii Decra Glow.

 Specyfikacja techniczna samoprzylepnych folii witrażowych Decra Glow i Rainbow Film »