Fusingi

Technologia fusingu pozwala otrzymać niebagatelne i niepowtarzalne wzornictwo – zarówno pod względem formy, jak i kolorystyki.

Elementy fusingowe można stosować jako jeden z wielu elementów witraży, jako ozdobę ścianek działowych, parawanów, drzwi szklanych, luster z uwzględnieniem indywidualnych i wyszukanych potrzeb klientów.

Zaletą fusingów jest łatwość z jaką, za ich pomocą, można urozmaicić nasze otoczenie. Można tworzyć kompozycje oszczędne w strukturze oraz kolorystyce, które przypadną do gustu klientowi lubiącemu minimalistyczne trendy , bądź przeciwnie, wielobarwne i bogate wzory.

 Zobacz katalog fusingów »

 Zobacz katalog fusingów monochrome »

Etapy umieszczania kształtek na szklanej powierzchni

Technika umocowywania kształtek fusingowych na szklanej powierzchni jest prosta i nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności czy urządzeń. Powierzchnia spodnia kształtek jest gładka, specjalnie przygotowywana, szlifowana i polerowana, co daje gwarancję ich idealnego przylegania do szyby. Aby więc trwale przytwierdzić element do powierzchni szklanej oraz uzyskać idealną przyczepność, wystarczy zastosować niewielką ilość kleju utwardzanego promieniami UV oraz użyć lampy UV. Firma PUJAN dla dodatkowej ochrony pakuje osobno każdy element ozdobny. Gwarantuje to zabezpieczenie przed uszkodzeniem w transporcie, ale ma również zasadnicze znaczenie logistyczne, kiedy klient jest zainteresowany kupnem różnej ilości sztuk fusingowych ozdobników. Nie ma wtedy problemów związanych ze zbiorczymi opakowaniami i mozolnym przepakowywaniem niezbędnej ilości ozdób. Fusingowe dekory są połączeniem funkcjonalności z estetyką. Piękne, różnobarwne, w rozmaitych i ciekawych kształtach, umieszczone na szklanej powierzchni potrafią nadać jej wyjątkowy, oryginalny, a jednocześnie subtelny wygląd. Można rozkochać się w ich kształtach i kolorach, a przede wszystkim w możliwościach jakie ze sobą niosą.