Kleje UV

W ciągu ostatnich kilku lat szkło stało się materiałem cenionym i chętnie wykorzystywanym przez projektantów i realizatorów wnętrz. Już nie tylko okna, witryny w meblach czy wypełnienia drzwi, ale całe nowoczesne wnętrza zdominowane zostają przez elementy szklane.

Wspaniałe i oryginalne aranżacje nie mogłyby powstać bez najwyższej jakości klejów do szkła.

Klejenie szkła wymaga nie tylko doskonałej precyzji, idealnego wykończenia krawędzi szklanych, ale również niezawodnego, pod względem wytrzymałości, jak i przejrzystości kleju. Na szczególną uwagę zasługują w tym względzie kleje utwardzane promieniami UV.

Z powodzeniem są one stosowane zarówno do krawędziowego łączenia tafli szklanych, jak i szkła z innymi materiałami np. metalem, drewnem, kamieniem. Wszystkie kleje wykazują idealną przejrzystość (po sklejeniu brak jakichkolwiek śladów klejenia) oraz wytrzymałość, zarówno na wodę, jak i warunki atmosferyczne.

Kleje UV wykorzystywane są do klejenia mebli szklanych, gablot, półek, stojaków itp. Zespojenie kleju UV następuje pod wpływem promieniowana ultrafioletowego. W tym celu należy użyć lamp ze świetlówkami, wytwarzającymi niewidzialne promieniowanie ultrafioletowe o długich falach. Czas utwardzania wynosi 30 sekund.

Aktualnie w ofercie posiadamy 5 rodzajów klejów UV:

oraz materiały pomocnicze

zobacz także: