Obróbka szkła

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który pozwala na szybkie i profesjonalne wykonywanie obróbki szkła. Gwarantujemy wysoką jakość i krótkie terminy realizacji.

Fazowanie

Szkło poddawane obróbce szlifowania krawędzi pod kątem innym niż prosty, nazywamy fazowaniem krawędzi. Szerokość fazy jest dostosowana do grubości tafli szklanej.
W wyniku fazowania następuje załamanie powierzchni szkła, dzięki czemu osiągamy efekt eleganckiego wykończenia krawędzi, która załamując światło wytwarza interesujący wygląd, a także zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Stosuje się fazowanie jednopłaszczyznowe lub o dwóch i trzech płaszczyznach załamania.
Wykonywane przez naszą firmę fazowanie odbywa się pod kątem od 3 do 45 stopni, zarówno na szlifierkach do szkła, jak i na centrach obróbki szkła płaskiego CNC.
Fazowanie stosujemy w meblach takich jak: stoliki, szafki, półki szklane , także w lustrach i wszędzie tam, gdzie krawędzie powinny być łagodne i szczególnie estetycznie.
Oferujemy szkło i lustra z fazą od 0,5 cm do 6 cm, w tym również podwójne i potrójne.
Jesteśmy w stanie wykonać fazę na każdym szkle prostym, giętym, po łuku.

Tabelka grubości luster fazowanych >

Polerowanie

Niesłabnąca popularność szkła w dekoracji i wyposażeniu wnętrz wymaga nieskazitelnej i wysokiej klasy obróbki jego krawędzi. Wszędzie tam, gdzie krawędzie szkła mają być widoczne warto zainwestować w jego wykończenie.
Polerujemy szkło każdego rodzaju i każdego kształtu.
Grubość szkła min. 3 mm, max. 30 mm
Minimalny wymiar formatki (prostokąty, romby, proste krawędzie) – 9 cm x 15 cm
Minimalny wymiar formatki (kształty, owale) – 12 cm x 12 cm

Szlifowanie

Oferujemy szlifowanie szkła, czego efektem jest starannie obrobiona krawędź każdej użytkowej powierzchni szklanej.Szlifowanie jest procesem, który pozbawia krawędzi szkła nierówności i ostrości. Jest to jeden z podstawowych warunków jakie powinno spełniać szkło przeznaczone do użytku.Dysponując nowoczesnym parkiem maszynowym, w tym maszynami numerycznymi, wykonujemy krawędzie w sposób gwarantujący wspaniały efekt końcowy.Różnorodne rodzaje szlifów i kształtów efektownie prezentują się na blatach szklanych czy pólkach.

Grawerowanie

Metoda zdobienia szkła poprzez grawerowanie, to nadanie tafli szklanej oryginalnego charakteru. Tę umiejętność opanowaliśmy do perfekcji.

Przy pomocy narzędzi grawerskich, poprzez różnorodną kombinację nacięć składających się z linii prostych oraz łuków o różnej głębokości i szerokości, uzyskujemy wzory o ciekawych motywach. Połączenie grawerowania matowego i polerowanego, nadaje zdobieniu trójwymiarowości i wyrazistości, co pozwala osiągnąć interesujący wygląd. Możliwe jest wykonanie grawerowanej kompozycji według wzorników lub projektu artystycznego, wykonanego na zamówienie.

Znakomite efekty daje grawerowanie luster, bo oprócz swojej użytkowej funkcji, stają się pewnego rodzaju obrazami. Zdobione szkło tą metodą znajduje zastosowanie nie tylko w lustrach, ale w szklanych drzwiach, przeszkleniach, meblach oraz pamiątkowych gadżetach.

więcej

Szkło hartowane

Proces hartowania nie wpływa na wygląd szkła, co oznacza, że gołym okiem trudno jest odróżnić taflę hartowaną od niehartowanej. Szkło takie można dowolnie zdobić – piaskować, rzeźbić (do pewnej bezpiecznej głębokości), wykonywać witraże. Hartowaniu można również poddać szkło ornamentowe. Nie można go jednak ciąć, wiercić otworów itp. Tego typu czynności muszą być wykonywane przed procesem hartowania.
Szkło w procesie hartowania uzyskuje lepsze parametry wytrzymałościowe a jednocześnie w razie stłuczenia rozpada się na drobniutkie kawałki o nieostrych krawędziach.

Szkło gięte

Oferujemy szyby gięte o różnych wymiarach i promieniach gięcia. Gniemy praktycznie wszystkie rodzaje szkła ornamentowego i gładkiego. Polecamy szkło gięte zdobione witrażem, piaskowane oraz rzeźbione. Nasz zespół projektantów i grafików dostosuje wzór do charakteru wnętrza

Wykaz form do gięcia szkła oraz ich wymiary >